Paid Memberships Pro 3.5.3 - en to el translation catalogue (658 entries)

en: You do not have permissions to perform this action.
el: Δεν έχετε δικαιώματα να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

en: Last checked on %s at %s.
el: Τελευταίος έλεγχος στις %s %s.

en: Check Again
el: Ελέγξτε πάλι

en: All
el: Όλα

en: Active
el: Ενεργό

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Update Available
el: Διαθέσιμη αναβάθμιση

en: Not Installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Add On Name
el: Όνομα Add On

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: No Add Ons found.
el: Δεν βρέθηκαν Add Ons.

en: Install Now
el: Εγκατάσταση τώρα

en: Download
el: Κατέβασμα

en: Update License
el: Ενημέρωση άδειας

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Deactivate %s
el: Απενεργοποίηση %s

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate %s
el: Ενεργοποίηση %s

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete %s
el: Διαγραφή %s

en: Version %s
el: Έκδοση %s

en: By %s
el: Από %s

en: More information about %s
el: Περισσότερες πληροφορίες για %s

en: View details
el: Δείτε λεπτομέριες

en: Visit plugin site
el: Επισκεφθείτε το site του plugin

en: Add a membership level to get started.
el: Προσθέστε ένα επίπεδο συνδρομής για να ξεκινήσετε.

en: Set up the membership pages
el: Ορίστε τις σελίδες συνδρομών

en: Set up your SSL certificate and payment gateway
el: Ορίστε το SSL πιστοποιητικό και τους τρόπους πληρωμών

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Stripe.
el: Οι λεπτομέριες λογαριασμού για ορισμένα επίπεδα συνδρομών δεν υποστηρίζονται από την Stripe.

en: The billing details for this level are not supported by Stripe. Please review the notes in the Billing Details section below.
el: Οι λεπτομέριες λογαριασμού για αυτό το επίπεδο συνδρομής δεν υποστηρίζεται από την Stripe. Παρακαλώ αναθεωρήστε τις λεπτομέριες στο πεδίο Billing παρακάτω.

en: The levels with issues are highlighted below.
el: Τα επίπεδα με πρόβλημα υπογραμμίζονται παρακάτω.

en: Please edit your levels
el: Παρακαλώ επεξεργαστείτε τα επίπεδά σας

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Payflow.
el: Οι λεπτομέριες λογαριασμού για ορισμένα επίπεδα συνδρομών δεν υποστηρίζονται από την Payflow.

en: The billing details for this level are not supported by Payflow. Please review the notes in the Billing Details section below.
el: Οι λεπτομέριες λογαριασμού για αυτό το επίπεδο συνδρομής δεν υποστηρίζεται από την Payflow. Παρακαλώ αναθεωρήστε τις λεπτομέριες στο πεδίο Billing παρακάτω.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Braintree.
el: Οι λεπτομέριες λογαριασμού για ορισμένα επίπεδα συνδρομών δεν υποστηρίζονται από την Braintree.

en: The billing details for this level are not supported by Braintree. Please review the notes in the Billing Details section below.
el: Οι λεπτομέριες λογαριασμού για αυτό το επίπεδο συνδρομής δεν υποστηρίζεται από την Braintree. Παρακαλώ αναθεωρήστε τις λεπτομέριες στο πεδίο Billing παρακάτω.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by TwoCheckout.
el: Οι λεπτομέριες λογαριασμού για ορισμένα επίπεδα συνδρομών δεν υποστηρίζονται από την TwoCheckout.

en: The billing details for this level are not supported by 2Checkout. Please review the notes in the Billing Details section below.
el: Οι λεπτομέριες λογαριασμού για αυτό το επίπεδο συνδρομής δεν υποστηρίζεται από την 2Checkout. Παρακαλώ αναθεωρήστε τις λεπτομέριες στο πεδίο Billing παρακάτω.

en: Membership Levels
el: Επίπεδα συνδρομών

en: Pages
el: Σελίδες

en: Payment Gateway &amp; SSL
el: Τρόποι Πληρωμής &amp; SSL

en: Your advanced settings have been updated.
el: Οι ρυθμίσεις σας ανανεώθηκαν.

en: This content is for !!levels!! members only. <a href="%s">Register here</a>.
el: Το περιεχόμενο είναι διαθέσιμο μόνο για !!levels!! συνδρομητές. <a href="%s">Εγγραφείτε εδώ</a>.

en: Please <a href="%s">login</a> to view this content. (<a href="%s">Register here</a>.)
el: Παρακαλώ <a href="%s">συνδεθείτε</a> για να δείτε το περιεχόμενο. (<a href="%s">Εγγραφείτε εδώ</a>.)

en: This content is for members only. Visit the site and log in/register to read.
el: Το περιεχόμενο είναι διαθέσιμο μόνο για συνδρομητές. Επισκεφθείτε τον ιστότοπο, συνδεθείτε/εγγραφείτε για να το δείτε.

en: Advanced Settings
el: Advanced Ρυθμίσεις

en: Message for Logged-in Non-members
el: Μήνυμα για Logged-in Non-members

en: This message replaces the post content for non-members. Available variables
el: Αυτό το μήνυμα αντικαθιστά το περιεχόμενο για τους μη συνδρομητές. Διαθέσιμες μεταβλητές

en: Message for Logged-out Users
el: Μήνυμα για μη συνδεδεμένους συνδρομητές

en: This message replaces the post content for logged-out visitors.
el: Αυτό το μήνυμα αντικαθιστά το περιεχόμενο για τους αποσυνδεδεμένους επισκέπτες.

en: Message for RSS Feed
el: Μήνυμα για RSS Feed

en: This message replaces the post content in RSS feeds.
el: Αυτό το μήνυμα αντικαθιστά το περιεχόμενο για τα RSS feeds.

en: No - Non-members will see restricted posts/pages in searches and archives.
el: Όχι - Οι μη συνδρομητές θα βλέπουν περιορισμένα posts/σελίδες στην αναζήτηση και στο αρχείο.

en: Yes - Only members will see restricted posts/pages in searches and archives.
el: Ναι - Μόνο οι συνδρομητές θα βλέπουν περιορισμένα posts/σελίδες στην αναζήτηση και στο αρχείο.

en: Show Excerpts to Non-Members?
el: Προβολή αποσπασμάτων σε μη συνδρομητές;

en: No - Hide excerpts.
el: Όχι - Απόκρυψη αποσπασμάτων.

en: Yes - Show excerpts.
el: Ναι - Προβολή αποσπασμάτων.

en: Hide Ads From Members?
el: Απόκρυψη Διαφημίσεων από συνδρομητές;

en: No
el: Όχι

en: Hide Ads From All Members
el: Απόκρυψη Διαφημίσεων από όλους τους συνδρομητές;

en: Hide Ads From Certain Members
el: Απόκρυψη Διαφημίσεων από ορισμένους συνδρομητές;

en: Ads from the following plugins will be automatically turned off
el: Οι διαφημίσεις από τα παρακάτω plugins θα αποκρύπτονται αυτόματα

en: To hide ads in your template code, use code like the following
el: Για να αποκρύψετε διαφημίσεις, χρησιμοποιήστε κώδικα όπως ο παρακάτω

en: Choose Levels to Hide Ads From
el: Επιλέξτε Επίπεδο από το οποίο θέλετε να αποκρύψετε Διαφημίσεις

en: Redirect all traffic from registration page to /susbcription/?
el: Ανακατεύθυνση από την σελίδα της εγγραφής στην σελίδα των /συνδρομών/;

en: multisite only
el: multisite μόνο

en: Yes
el: Ναι

en: Use reCAPTCHA?
el: Χρήση reCAPTCHA?

en: Yes - Free memberships only.
el: Ναι - Δωρεάν Συνδρομή μόνο.

en: Yes - All memberships.
el: Ναι - Όλες οι συνδρομές.

en: A free reCAPTCHA key is required.
el: Απαιτείται δωρεάν reCAPTCHA κλειδί.

en: Click here to signup for reCAPTCHA
el: Πατήστε εδώ για να εγγραφείτε για reCAPTCHA

en: reCAPTCHA Public Key
el: reCAPTCHA Δημόσιο Κλειδί

en: reCAPTCHA Private Key
el: reCAPTCHA Ιδιωτικό Κλειδί

en: Require Terms of Service on signups?
el: Απαιτούμενοι Όροι Χρήσης κατά την εγγραφή;

en: If yes, create a WordPress page containing your TOS agreement and assign it using the dropdown above.
el: Εάν ναι, δημιουργήστε μία WP σελίδα που θα περιέχει τους όρους χρήσης και επιλέξτα την από την λίστα παρακάτω.

en: selected
el: επιλεγμένο

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Discount code updated successfully.
el: Ο εκπτωτικός κωδικός ανανεώθηκε με επιτυχία.

en: Error updating discount code. That code may already be in use.
el: Σφάλμα κατά την ανανέωση του εκπτωτικού κωδικού. Ο κωδικός αυτός ίσως χρησιμοποιείται ήδη.

en: Discount code added successfully.
el: Ο εκπτωτικός κωδικός προσθέθηκε με επιτυχία.

en: Error adding discount code. That code may already be in use.
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή του εκπτωτικού κωδικού. Ο κωδικός αυτός ίσως χρησιμοποιείται ήδη.

en: Error saving values for the %s level.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση των τιμών για το %s επίπεδο.

en: There were errors updating the level values:
el: Παρουσιάστηκαν σφάλματα κατά την ανανέωση των τιμών του επιπέδου:

en: Code %s deleted successfully.
el: Ο Κωδικός %s διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Error deleting discount code. The code was only partially deleted. Please try again.
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή του εκπτωτικού κωδικού. Ο κωδικός διαγράφηκε μερικώς. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Error deleting code. Please try again.
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή του κωδικού. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Code not found.
el: Ο Κωδικός δεν βρέθηκε.

en: Edit Discount Code
el: Επεξεργασία Εκτωτικού Κωδικού

en: Add New Discount Code
el: Προσθέστε νέο Εκπτωτικό Κωδικό

en: This will be generated when you save.
el: Αυτό θα δημιουργηθεί όταν το αποθηκεύσετε.

en: Code
el: Κωδικός

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Expiration Date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Leave blank for unlimited uses.
el: Αφήστε κενό για απεριόριστες χρήσεις.

en: Which Levels Will This Code Apply To?
el: Σε ποιο επίπεδο θα εφαρμοστεί ο Κωδικός;

en: Initial Payment
el: Αρχική Πληρωμή

en: The initial amount collected at registration.
el: Το αρχικό ποσό πληρωμής, πληρώθηκε κατά την εγγραφή.

en: Recurring Subscription
el: Επαναλαμβανόμενες Συνδρομές

en: Check if this level has a recurring subscription payment.
el: Επιλέξτε εάν αυτό το επίπεδο έχει επαναλμβανόμενες συνδρομές.

en: Billing Amount
el: Ποσό Χρέωσης

en: Day(s)
el: Ημέρες(s)

en: Month(s)
el: Μήνες(s)

en: Week(s)
el: Εβδομάδες(s)

en: Year(s)
el: Χρόνια(s)

en: The amount to be billed one cycle after the initial payment.
el: Το ποσό το οποίο θα χρεωθεί έναν κύκλο μετά την αρχική πληρωμή.

en: Billing Cycle Limit
el: Όριο κύκλου πληρωμής

en: The <strong>total</strong> number of recurring billing cycles for this level, including the trial period (if applicable) but not including the initial payment. Set to zero if membership is indefinite.
el: Ο <strong>συνολικός</strong> αριθμός των επαναλμβανόμενων κύκλων πληρωμής για αυτό το επίπεδο, συμπερηλαμβανομένου και την δοκιμαστική περίοδο (εάν εφαρμόζετε) αλλά δεν συμπεριλαμβάνεται στην αρχική πληρωμή. Συμπληρώστε μηδέν εάν αυτή η συνδρομή είναι αορίστου χρόνου.

en: Custom Trial
el: Custom Δοκιμαστική Περίοδος

en: Check to add a custom trial period.
el: Επιλέξτε για να προσθέσετε μία custom δοκιμαστική περίοδο.

en: Trial Billing Amount
el: Ποσό πληρωμής δοκιμαστικής περιόδου

en: for the first
el: για τον πρώτο

en: subscription payments
el: πληρωμές συνδρομής

en: Membership Expiration
el: Λήξη Συνδρομής

en: Check this to set when membership access expires.
el: Επιλέξτε για να ορίσετε πότε λήξει η συνδρομή.

en: Expires In
el: Λήξει σε

en: Set the duration of membership access. Note that the any future payments (recurring subscription, if any) will be cancelled when the membership expires.
el: Συμπληρώστε την διάρκεια της συνδρομης. Λάβετε υπ'όψιν σας ότι μελλοντικές πληρωμές (επαναλαμβανόμενες συνδρομές, εάν υπάρχουν) θα ακυρωθού όταν θα λήξει η συνδρομή.

en: Memberships Discount Codes
el: Εκτπωτικοί Κωδικοί Συνδρομής

en: Search Discount Codes
el: Αναζήτηση Εκπτωτικών Κωδικών

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Starts
el: Αρχή

en: Expires
el: Λήγει

en: Levels
el: Επίπεδα

en: Create your first discount code now
el: Δημιουργήστε τον πρώτο σας εκπτωτικό κωδικό τώρα

en: Discount codes allow you to offer your memberships at discounted prices to select customers.
el: Οι εκπτωτικοί κωδικοί σας επιτεπουν να προσφέρετε συνδρομές με μειωμένες τιμές σε συγκεκριμένους πελάτες.

note: translators: %s is the Discount Code.
en: Are you sure you want to delete the %s discount code? The subscriptions for existing users will not change, but new users will not be able to use this code anymore.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τον εκπτωτικό κωδικό %s; Οι συνδρομές για τους υπάρχοντες χρήστες δεν θα αλλάξει, αλλά οι νέοι χρήστες δεν θα είναι σε θέση να χρησιμοποιήσουν τον συγκεκριμένο κωδικό.

en: delete
el: διαγραφή

en: By default, system generated emails are sent from <em><strong>wordpress@yourdomain.com</strong></em>. You can update this from address using the fields below.
el: Από προεπιλογή, τα emails που δημιουργούνται αυτόματα στέλνονται από το <em><strong>wordpress@yourdomain.com</strong></em>. Μπορείτε να αλλάξετε αυτήν την διεύθυνση χρησιμοποιόντας το παρακάτω πεδίο.

en: If unchecked, all emails from "WordPress &lt;%s&gt;" will be filtered to use the above settings.
el: Εάν δεν έχει επιλεγεί, όλα τα emails από "WordPress &lt;%s&gt;" θα φιλτράρονται σύμφωνα με τις παραπάνω ρυθμίσεις.

en: when an admin changes a user's membership level through the dashboard.
el: όταν ο διαχειριστής αλλάζει ενός συνδρομητή το επίπεδό του από το διαχειριστικό.

en: Cancellation
el: Ακύρωση

en: when a user cancels his or her account.
el: όταν κάποιος συνδρομητής ακυρώνει τον λογαριασμό του.

en: Bill Updates
el: Ενημερώσεις Λογαριασμού

en: when a user updates his or her billing information.
el: όταν κάποιος συνδρομητής ανανεώνει τον λογαριασμό του.

en: New Users
el: Νέοι Χρήστες

en: Default WP notification email. (Recommended: Leave unchecked. Members will still get an email confirmation from PMPro after checkout.)
el: Προεπιλεγμένο ενημερωτικό  WP email. (Συνίσταται: Μην το επιλέξετε. Οι συνδρομητές θα λάβουν επιβεβαιωτικό email από το PMPro κατά το checkout.)

en: Membership level updated successfully.
el: Το επίπεδο του συνδρομητή ανανεώθηκε με επιτυχία.

en: Error updating membership level.
el: Σφάλμα κατά την ανανέωση του επιπέδου συνδρομητή.

en: Membership level added successfully.
el: Το επίπεδο Συνδρομητή προσθέθηκε με επιτυχία.

en: Error adding membership level.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του επιπέδου Συνδρομητή.

en: There was an error canceling the subscription for user with ID=%d. You will want to check your payment gateway to see if their subscription is still active.
el: Παρουσίαστηκε σφάλμα κατά την ακύρωση της συνδρομής του χρήστη με  ID=%d. Ελέγξτε τους τρόπους πληρωμής για να δείτε εάν η συνδρομή είναι ακόμη ενεργή.

en: Last Invoice
el: Τελευταίο Τιμολόγιο

en: Membership level deleted successfully.
el: Το επίποδη Συνδρομής διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Error deleting membership level.
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή του επιπέδου Συνδρομής.

en: Edit Membership Level
el: Επεξεργασία του Επιπέδου Συνδρομής

en: Add New Membership Level
el: Προσθήκη Νέου Επιπέδου Συνδρομής

en: Name
el: Όνομα

en: Confirmation Message
el: Μήνυμα Επιβεβαιώσης

en: Billing Details
el: Λεπτομέριες Πληρωμής

en: per
el: το

en: Stripe integration currently only supports billing periods of "Week", "Month" or "Year".
el: Η ενσωμάτωση της Stripe ως προς το παρών υποστηρίζει περιόδους πληρωμής "Week", "Month" ή "Year".

en: Braintree integration currently only supports billing periods of "Month" or "Year".
el: Η ενσωμάτωση της Braintree ως προς το παρών υποστηρίζει περιόδους πληρωμής  "Month" ή "Year".

en: Payflow integration currently only supports billing frequencies of 1 and billing periods of "Week", "Month" or "Year".
el: Η ενσωμάτωση της Payflow ως προς το παρών υποστηρίζει συχνότητες 1 και περιόδους πληρωμής  "Week", "Month" ή "Year".

en: Note
el: Σημείωση

en: Other Settings
el: Άλλες Επιλογές

en: Disable New Signups
el: Απενεργοποιήστε τις Νέες Εγγραφές

en: Check to hide this level from the membership levels page and disable registration.
el: Επιλέξτε για να κρύψετε αυτό το επίπεδο από την σελίδα συνδρομών και να απενεργοποιήσετε τις εγγραφές.

en: Content Settings
el: Επιλογές Περιεχομένου

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Save Level
el: Αποθηκεύστε το Επίπεδο

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Add New Level
el: Προσθέστε Νέο Επίπεδο

en: Search Levels
el: Αναζητήστε Επίπεδο

en: Drag and drop membership levels to reorder them on the Levels page.
el: Σύρετε τα επίπεδα συνδρομών για να τα αναδιατάξετε στην Σελίδα των Συνδρομών

en: Expiration
el: Λήξη

en: Allow Signups
el: Επιτρέψτε Νέες Εγγραφές

en: FREE
el: ΔΩΡΕΑΝ

en: After
el: Μετά

note: translators: %s is the Level Name.
en: Are you sure you want to delete membership level %s? All subscriptions will be cancelled.
el: Είσαστε σίγουροι ότι θέλετε να φδιαγράψετε το επίπεδο %s; Όλες οι συνδρομές θα ακυρωθούν.

en: copy
el: αντίγραφο

en: Members List
el: Λίστα συνδρομητών

en: Export to CSV
el: Εξαγωγή σε CSV

en: Show
el: Προβολή

en: All Levels
el: Όλα τα επίπεδα

en: Cancelled Members
el: Διεγραμένοι Συνδρομητές

en: Expired Members
el: Συνδρομητές που έχει λήξει η συνδρομή τους

en: Old Members
el: Παλιοί Συνδρομητές

en: Search Members
el: Αναζητήστε Συνδρομητές

en: %d members found.
el: Βρέθηκαν %d Συνδρομητές

en: Billing Address
el: Διεύθυνση Πληρωμής

en: Membership
el: Συνδρομή

en: Fee
el: Τέλη

en: Joined
el: Συνδέθηκαν

en: Ended
el: Τελείωσαν

en: No members found.
el: Δεν βρέθηκαν συνδρομητές.

en: Search all levels
el: Αναζήτηση σε όλα τα επίπεδα

en: Invoice emailed successfully.
el: Το τιμολόδιο στάλθηκε με email.

en: Error emailing invoice.
el: Σφάλμα αποστολής τιμολογίου

en: Order deleted successfully.
el: Η παραγγελία διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Error deleting order.
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή της παραγγελίας.

en: Order saved successfully.
el: Η παραγγελία αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Error updating order timestamp.
el: Σφάλμα κατά την ανανέωση της χρονοσφραγγίδας της παραγγελίας.

en: Error saving order.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της παραγγελίας.

en: Order
el: Παραγγελία

en: New Order
el: Νέα Παραγγελία

en: Randomly generated for you.
el: Θα παραχθεί τυχαία για εσάς.

en: User ID
el: ID Χρήστη

en: Membership Level ID
el: ID Επιπέδου Συνδρομής

en: Billing Name
el: Όνομα Λογαριασμού

en: Billing Street
el: Οδός Λογαριασμού

en: Billing City
el: Πόλη Λογαριασμού

en: Billing State
el: Γεωγραφικό Διαμέρισμα Λογαριασμού

en: Billing Postal Code
el: Τ.Κ Λογαριασμού

en: Billing Country
el: Χώρα Λογαριασμού

en: Billing Phone
el: Αριθμός Τηλεφώνου Λογαριασμού

en: Sub Total
el: Υπό Σύνολο

en: Tax
el: Φόρος

en: Coupon Amount
el: Ποσό Κουπονιού

en: Total
el: Σύνολο

en: Should be subtotal + tax - couponamount.
el: Οφειλή υποσύνολο + φόρος - ποσό κουπονιού

en: Payment Type
el: Τύπος Πληρωμής

en: e.g. PayPal Express, PayPal Standard, Credit Card.
el: π.χ. PayPal Express, PayPal Standard, Credit Card.

en: Card Type
el: Τύπος Κάρτας

en: e.g. Visa, MasterCard, AMEX, etc
el: π.χ. Visa, MasterCard, AMEX, etc

en: Account Number
el: Αριθμός Λογαριασμού

en: Obscure all but last 4 digits.
el: Εμφανίζονται μόνο τα 4 τελευταία ψηφία.

en: Expiration Month
el: Μήνας λήξης

en: Expiration Year
el: Έτος λήξης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Gateway
el: Τρόπος πληρωμής

en: Gateway Environment
el: Περιβάλλον Τρόπου Πληρωμής

en: Payment Transaction ID
el: ID Πληρωμής

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference orders.
el: Δημιουργήθηκε από τον τρόπο πληρωμής. Χρήσιμο για να διασταυρώσετε παραγγελίες αναφοράς.

en: Subscription Transaction ID
el: ID Συνδρομής

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference subscriptions.
el: Δημιουργήθηκε από τον τρόπο πληρωμής. Χρήσιμο για να διασταυρώσετε συνδρομές αναφοράς.

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Save Order
el: Αποθήκευση Παραγγελίας

en: Email Invoice
el: Email στο οποίο θα σταλεί το τιμολόγιο

en: Send an invoice for this order to:
el: Στείλτε ένα τιμολόγιο για την παραγγελία στο:

en: Send Email
el: Αποστολή Email

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: Add New Order
el: Προσθέστε Νέες Παραγγελίες

en: Within a Date Range
el: Εντός ενός Χρονικού Περιθωρίου

en: Predefined Date Range
el: Προκαθορισμένο Χρονικό Περιθώριο

en: Within a Level
el: Εντός ενός Επιπέδου

en: Within a Status
el: Εντός μίας Θέσης

en: From
el: Από

en: To
el: Εώς

en: filter by
el: ταξινόμηση κατά

en: Filter
el: Ταξινόμηση

en: Search Orders
el: Σειρά Αναζητήσεων

en: %d orders found.
el: %d βρέθηκαν παραγγελίες

en: User
el: Χρήστης

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Transaction IDs
el: ID Συναλλαγών

en: deleted
el: διεγραμμένο

en: Subscription
el: Συνδρομή

note: translators: %s is the Order Code.
en: Deleting orders is permanent and can affect active users. Are you sure you want to delete order %s?
el: Η διαγραφή παραγγελιών είναι οριστική και μπορεί να επιρεάσει κάποιους χρήστες. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε την παραγγελία %s;

en: print
el: εκτύπωση

en: No orders found.
el: Δεν βρέθηκαν παραγγελίες.

en: Your page settings have been updated.
el: Η σελίδα των ρυθμίσεών σας έχει ενημερωθεί

en: The following pages have been created for you
el: Οι παρακάτω σελίδες έχουν δημιουργηθεί για εσάς

en: Manage the WordPress pages assigned to each required Paid Memberships Pro page.
el: Διαχείρηση των WordPress σελίδων που έχουν ανατεθεί σε κάθε απαιτούμενη σελίδα Paid Membership Pro.

en: Assign the WordPress pages for each required Paid Memberships Pro page or
el: Ανάθεση των σελίδων WordPress για κάθε απαιτούενη Paid Membership Pro σελίδα ή

en: click here to let us generate them for you
el: κάντε κλικ εδώ για να μας επιτρέψετε αν τις παράγουμε εμείς για εσάς

en: Choose One
el: Διαλέξτε μία

en: edit page
el: επεξεργασία σελίδας

en: view page
el: προβολή σελίδας

en: Include the shortcode
el: Συμπεριλαμβανομένου του shortcode

en: Billing Information Page
el: Σελίδα Πληροφοριών Τιμολόγησης

en: Cancel Page
el: Σελίδα Ακύρωσης

en: Checkout Page
el: Σελίδα Πληρωμής

en: Confirmation Page
el: Σελίδα Επιβεβαίωσης

en: Invoice Page
el: Σελίδα Τιμολογίου

en: Levels Page
el: Σελίδα Επιπέδων

en: Additional Page Settings
el: Σελίδα Επιπρόσθετων Ρυθμίσεων

en: Generate Page
el: Παραγωγή Σελίδας

en: Your payment settings have been updated.
el: Οι ρυθμίσεις πληρωμής σας έχουν ανανεωθεί

en: Payment Gateway
el: Gateway Πληρωμής

en: SSL Settings
el: Ρυθμίσεις SSL

en: Choose a Gateway
el: Διαλέξτε έναν τρόπο πληρωμής

en: Currency and Tax Settings
el: Ρυθμίσης Ισοτιμίας και Φορολογίας

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Not all currencies will be supported by every gateway. Please check with your gateway.
el: Δεν θα υποστηρίζονται όλες οι ισοτιμίες από κάθε gateway. Παρακαλούμε ελέγξτε με το δικό σας gateway.

en: Accepted Credit Card Types
el: Αποδεκτοί Τύποι Πιστωτικών Καρτών

en: Sales Tax
el: Φόρος επί των πωλήσεων

en: optional
el: προαιρετικό

en: Tax State
el: Κρατική Φορολογία

en: abbreviation, e.g. "PA"
el: σύντμηση, π.χ “PA”

en: Tax Rate
el: Φορολογικό ποσοστό

en: decimal, e.g. "0.06"
el: δεκαδικό, π.χ “0.06“

en: Force SSL
el: Χρήση SSL

en: Yes (with JavaScript redirects)
el: Ναι (με χρήση JavaScript redirects)

en: Extra HTTPS URL Filter
el: Επιπρόσθετο HTTPS URL Φιλτράρισμα

en: Details
el: Λεπτομέριες

en: Back to Reports Dashboard
el: Πίσω στον Πίνακα Αναφορών

en: Visits, Views, and Logins
el: Επισκέψεις, Προβολές και Συνδέσεις

en: Visits
el: Επισκέψεις

en: Views
el: Προβολές

en: Logins
el: Συνδέσεις

en: Today
el: Σήμερα

en: This Month
el: Αυτόν τον μήνα

en: All Time
el: Όλο το χρόνο

en: Visits, Views, and Logins Report
el: Επισκέψεις, Προβολές και Συνδέσεις

en: All Users
el: Όλοι οι Χρήστες

en: Last Visit
el: Τελευταία Επίσκεψη

en: Visits This Month
el: Επισκέψεις Αυτό τον Μήνα

en: Total Visits
el: Συνολικές Επισκέψεις

en: Views This Month
el: Προβολές Αυτό το Μήνα

en: Total Views
el: Συνολικές Προβολές

en: Last Login
el: Τελευταίο Login

en: Logins This Month
el: Logins Αυτό το Μήνα

en: Total Logins
el: Συνολικά Logins

en: Membership Stats
el: Στατιστικά Συνδρομών

en: Signups
el: Εγγραφές

en: All Cancellations
el: Όλες οι Ακυρώσεις

en: This Year
el: Αυτό τον Χρόνο

en: Daily
el: Ημερησίως

en: Monthly
el: Μηνιαίως

en: Annual
el: Ετησίως

en: Signups vs. All Cancellations
el: Εγγραφές vs. Όλες τις Ακυρώσεις

en: Signups vs. Cancellations
el: Εγγραφές vs. Ακυρώσεις

en: Signups vs. Expirations
el: Εγγραφές vs. Λήξεις

en: for
el: για

en: Generate Report
el: Παραγωγή Αναφοράς

en: Sales and Revenue (Testing/Sandbox)
el: Πωλήσεις και Κέρδος (Testing/Sandbox)

en: Sales and Revenue
el: Πωλήσεις και Κέρδος

en: Sales
el: Πωλήσεις

en: Revenue
el: Κέρδος

en: Invoice #:
el: Τιμολόγιο #:

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Bill to:
el: Χρέωση στο

en: Item
el: Προιόν

en: Price
el: Τιμή

en: Subtotal
el: Σύνολο

en: There was an error canceling the subscription for user with ID=%s. You will want to check your payment gateway to see if their subscription is still active.
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την ακύρωση της συνδρομής του χρήστη με ID=%s. Ελέγξτε τους τρόπους πληρωμής για να βεβαιωθείτε εάν η συνδρομής είναι ενεργή.

en: An Email From %s
el: Ένα Email Από %s

en: Your membership at %s has been CANCELLED
el: Η συνδρομή σας στο %s έχει ΑΚΥΡΩΘΕΙ

en: Membership for %s at %s has been CANCELLED
el: Συνδρομή για %s στο %s έχει ΑΚΥΡΩΘΕΙ

en: Your membership confirmation for %s
el: Η επιβεβαίωση της συνδρομή σας για %s

en: Discount Code
el: Εκπτωτικός Κωδικός

en: This membership will expire on %s.
el: Η παρούσα συνδρομή θα λήξει στις %s

en: Member Checkout for %s at %s
el: Ολοκλήρωση Αγοράς Μέλους για %s στο %s

en: Your billing information has been updated at %s
el: Οι πληροφορίες χρέωσής σας έχουν ενημερωθεί στο %s

en: Billing information has been updated for %s at %s
el: Οι πληροφορίες χρέωσής σας έχουν ενημερωθεί για %s στο %s

en: Membership Payment Failed at %s
el: Αποτυχία Πληρωμής της Συνδρομής στο %s

en: Membership Payment Failed For %s at %s
el: Αποτυχία Πληρωμής της Συνδρομής για %s στο %s

en: Credit Card on File Expiring Soon at %s
el: Η αποθηκευμένη Πιστωτική Κάρτα Λήγει Σύντομα στις %s

en: INVOICE for %s membership
el: ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ για %s συνδρομή

en: Your trial at %s is ending soon
el: Η δοκιμαστική περίοδός σας για %s λήγει σύντομα

en: Your membership at %s has ended
el: Η συνδρομή σας για %s έχει λήξει

en: Your membership at %s will end soon
el: Η συνδρομή σας για %s θα λήξει σύντομα

en: Your membership at %s has been changed
el: Η συνδρομή σας για %s έχει αλλάξει

en: The new level is %s
el: Το νέο συνδρομητικό επίπεδο είναι %s

en: Your membership has been cancelled
el: Η συνδρομή σας έχει ακυρωθεί

en: This membership will expire on %s
el: Η συνδρομή σας θα λήξει στις %s

en: This membership does not expire
el: Αυτή η συνδρομή δεν λήγει

en: Membership for %s at %s has been changed
el: Η συνδρομή για %s στο %s έχει αλλάξει

en: Membership has been cancelled
el: Η συνδρομή έχει ακυρωθεί

en: Invoice for Order #:
el: Τιμολόγιο για την Παραγγελία #

en: Unknown error: Authorization failed.
el: Άγνωστο σφάλμα: Αποτυχία Εξουσιοδότησης

en: Unknown error: Payment failed.
el: Άγνωστο σφάλμα: Αποτυχία πληρωμής

en: A partial payment was made that we could not void. Please contact the site owner immediately to correct this.
el: Πραγματοποιήθηκε μερική πληρωμή την οποία δεν μπορέσαμε να ακυρώσουμε. Παρακαλούμε επικοινωνήστε άμεσα με τον ιδιοκτήτη της ιστοσελίδας για να τη διορθώσει.

en: Authorize.net Settings
el: Authorize.net Ρυθμίσεις

en: Login Name
el: Όνομα Login

en: Transaction Key
el: Κλειδί Συναλλαγής

en: Could not connect to Authorize.net
el: Αδυναμία σύνδεσης στο Authorize.net

en: Braintree Payments
el: Braintree Πληρωμές

en: Braintree Settings
el: Braintree Ρυθμίσεις

en: Merchant ID
el: ID Εμπόρου

en: Public Key
el: Δημόσιο Κλειδί

en: Private Key
el: Ιδιωτικό Κλειδί

en: Client-Side Encryption Key
el: Κλειδί Κρυπτογράφησης από πλευράς Πελάτη

en: Payment Information
el: Πληροφορίες Πληρωμής

en: We Accept %s
el: Δεχόμαστε %s

en: Card Number
el: Αριθμός Κάρτας

en: what's this?
el: τι είναι αυτό;

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Unknown error: Initial payment failed.
el: Άγνωστο σφάλμα: αποτυχία αρχικής πληρωμής

en: Error during settlement:
el: Σφάλαμ κατά την διάρκεια της διαδικασίας

en: Error during charge:
el: Σφάλσμα κατά την διάρκεια της χρέωσης

en: Failed to update customer.
el: Αποτυχία ενημέρωσης του πελάτη

en: Failed to create customer.
el: Αποτυχία δημιουργίας του πελάτη

en: Error creating customer record with Braintree:
el: Σφάλμα κατά την δημιουργία ιστορικού του πελάτη με Braintree:

en: Could not find the subscription.
el: Αδυναμία εύρεσης της συνδρομής

en: Pay by Check
el: Πληρωμή με επιταγή

en: Pay by Check Settings
el: Ρυθμίσεις πληρωμής με Επιταγή

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: Who to write the check out to. Where to mail it. Shown on checkout, confirmation, and invoice pages.
el: Ποιός να γράψει την απόδειξη και που. Που να την στείλει. Προβολή στις σελίδες της ολοκλήρωσης, επιβεβαίωσης και τιμολογίου.

en: CyberSource Settings
el: CyberSource Ρυθμίσεις

en: Transaction Security Key
el: Ασφαλές Κλειδί Συναλλαγής

en: Payflow Pro Settings
el: Ρυθμίσεις Payflow Pro

en: Partner
el: Συνεργάτης

en: Vendor
el: Προμηθευτής

en: Password
el: Κωδικός

en: IPN Handler
el: Χειριστής IPN

en: PayPal Settings
el: Ρυθμίσεις PayPal

en: API Username
el: Όνομα Χρήση API

en: API Password
el: Κωδικός API

en: API Signature
el: Υπογραφή API

en: Check Out with PayPal
el: Πληρωμή με PayPal

en: Submit and Check Out
el: Υποβολή και Πληρωμή

en: Submit and Confirm
el: Υποβολή και Επιβεβαίωση

en: Please contact the site owner or cancel your subscription from within PayPal to make sure you are not charged going forward.
el: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη της σελίδας ή ακυρώστε την συνδρομή σας εντός του PayPal ώστε να σιγουρευτείτε πως δεν θα έχετε μελλοντικές χρεώσεις.

en: To fully integrate with PayPal, be sure to set your IPN Handler URL to
el: Για πλήρη ενσωμάτωση του PayPal, σιγουρευτείτε ότι έχετε ορίσει το IPN Handler URL στο

en: The PayPal Token was lost.
el: Χάθηκε το PayPal Token.

en: Stripe Settings
el: Ρυθμίσεις Stripe

en: Secret Key
el: Κρυφό Κλειδί

en: Publishable Key
el: Δημοσιεύσιμο Κλειδί

en: Show Billing Address Fields
el: Εμφάνιση των Πεδίων Διεύθυνση Λογαριασμού

en: Subscription Updates
el: Ενημερώσεις Συνδρομής

en: Subscription updates, allow you to change the member's subscription values at predefined times. Be sure to click Update Profile after making changes.
el: Οι ενημερώσεις της συνδρομής, σας επιτρέπουν να αλλάξετε τις τιμές της συνδρομής του μέλους σε προκαθορισμένα χρονικά διαστήματα. Σιγουρευτείτε πως έχετε κλικάρει Update Profile μετά από την πραγματοποίση των αλλαγών.

en: Subscription updates, allow you to change the member's subscription values at predefined times. Be sure to click Update User after making changes.
el: Οι ενημερώσεις της συνδρομής, σας επιτρέπουν να αλλάξετε τις τιμές της συνδρομής του μέλους σε προκαθορισμένα χρονικά διαστήματα. Σιγουρευτείτε πως έχετε κλικάρει Update User μετά από την πραγματοποίση των αλλαγών.

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Could not cancel the old subscription. Updates have not been processed.
el: Αδυναμία ακύρωσης παλιάς συνδρομής. Οι ενημερώσεις δεν έχουν υποστεί επεξεργασία.

en: Error creating customer record with Stripe:
el: Σφάλμα κατά την δημιουργία αρχείου πελάτη με το Stripe:

en: Error getting subscription with Stripe:
el: Σφάλμα παραλαβής συνδρομής με το Stripe:

en: Error creating plan with Stripe:
el: Σφάλμα δημιουργίας πλάνου με το Stripe:

en: Error subscribing customer to plan with Stripe:
el: Σφάλμα κατά την συνδρομή του πελάτη σε πλάνο με το Stripe:

en: Could not cancel old subscription.
el: Αδυναμία ακύρωσης παλιάς συνδρομής.

en: Could not find the customer.
el: Δεν βρέθηκε πελάτης.

en: 2Checkout Settings
el: Ρυθμίσεις 2Checkout

en: Password for the API user created.
el: Δημιουργήθηκε κωδικός για τον χρήστη του API.

en: Click on the profile icon in 2Checkout to find your Account Number.
el: Κάντε κλικ στο εικονίδιο του λογαριασμού σας στο 2Checkout για να βρείτε τον Αριθμό Λογαριασμού σας.

en: Secret Word
el: Μυστική Λέξη

en: To fully integrate with 2Checkout, be sure to use the following for your INS URL and Approved URL
el: Για την πλήρη ενσωμάτωση με το 2Checkout, σιγουρευτείτε πως χρησιμοποείτε τα ακόλουθα για το INS URL και Approved URL

en: Check Out with 2Checkout
el: Πληρωμή με 2Checkout

en: Memberships
el: Συνδρομές

en: Page Settings
el: Ρυθμίσεις Σελίδας

en: Payment Settings
el: Ρυθμίσεις Πληρωμής

en: Reports
el: Αναφορές

en: Discount Codes
el: Εκπτωτικοί Κωδικοί

en: Updates Required
el: Απαιτούνται Ενημερώσεις

en: Docs
el: Έγγραφα

en: View PMPro Documentation
el: Προβολή του PMPro Documentation

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Visit Customer Support Forum
el: ΕΠισκεφθείτε το Forum της Υποστήριξης Πελατών

en: The price for membership is <strong>%s</strong> now
el: Η τιμή για την συνδρομή είναι<strong>%s</strong> τώρα

en: <strong>%s</strong> now
el: <strong>%s</strong> τώρα

en:  and then <strong>%s per %s for %d more %s</strong>.
el: και έπειτα <strong>%s ανά %s για %d παραπάνω %s</strong>.

en:  and then <strong>%s after %d %s</strong>.
el: και έπειτα <strong>%s μετά %d %s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%s per %s</strong>.
el: Η τιμή για την συνδρομή είναι <strong>%s ανά %s</strong>.

en: <strong>%s per %s</strong>.
el: <strong>%s ανά %s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%s every %d %s</strong>.
el: Η τιμή για την συνδρομή είναι <strong>%s κάθε %d %s</strong>.

en: <strong>%s every %d %s</strong>.
el: <strong>%s κάθε %d %s</strong>.

en:  and then <strong>%s per %s</strong>.
el: και έπειτα <strong>%s ανά %s</strong>.

en:  and then <strong>%s every %d %s</strong>.
el: και έπειτα <strong>%s κάθε %d %s</strong>.

en: After your initial payment, your first payment is Free.
el: Μετά την αρχική πληρωμή, η πρώτη σας πληρωμή είναι ΔΩΡΕΑΝ.

en: After your initial payment, your first %d payments are Free.
el: Μετά την αρχική πληρωμή, οι πρώτες %d πληρωμές είναι ΔΩΡΕΑΝ.

en: After your initial payment, your first payment will cost %s.
el: Μετά την αρχική πληρωμή, η πρώτη σας πληρωμή θα κοστίσει %s.

en: After your initial payment, your first %d payments will cost %s.
el: Μετά την αρχική πληρωμή, οι πρώτες %d πληρωμές θα κοστίσουν %s.

en: Customers in %s will be charged %s%% tax.
el: Πελάτες σε %s θα χρεωθούν %s%% φορολογία.

en: Membership expires after %d %s.
el: Η συνδρομή λήγει μετά από %d %s.

en: User ID not found.
el: Δεν βρέθηκε το ID Χρήστη

en: Invalid level.
el: Μη έγκυρο επίπεδο.

en: not changing?
el: δεν αλλάζει;

en: Error interacting with database
el: Σφάλμα κατά την αλληλεπίδραση με την βάση δεδομένων

en: Membership level not found.
el: Δεν βρέθηκε το Επίπεδο Συνδρομής

en: No code was given to check.
el: Δεν δόθηκε κωδικός προς έλεγχο.

en: The discount code could not be found.
el: Δεν βρέθηκε ο παρών κωδικός έκπτωσης.

en: This discount code goes into effect on %s.
el: Ο παρών κωδικός έκπτωσης μπαίνει σε λειτουργία στις %s.

en: This discount code expired on %s.
el: Ο παρών κωδικός έκπτωσης έληξε στις %s.

en: This discount code is no longer valid.
el: Ο παρών κωδικός έκπτωσης δεν είναι πλέον έγκυρος.

en: This discount code does not apply to this membership level.
el: Ο παρών κωδικός έκπτωσης δεν εφαρμόζεται σε αυτό το επίπεδο συνδρομής.

en: This discount code is okay.
el: Ο παρών κωδικός έκπτωσης είναι εντάξει.

en: and
el: και

en: Sign Up for !!name!! Now
el: Εγγραφείτε για !!name!! Τώρα

en: Please specify a level id.
el: Παρακαλούμε διευκρινήστε ένα id επιπέδου.

en: None
el: Κανένα

en: Your license key has been validated.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης σας έχει επικυρωθεί.

en: License Key
el: Κλειδί Άδειας Χρήσης

en: Your license is invalid or expired.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης σας είναι μη έγκυρο ή έχει λήξει.

en: Enter license key here...
el: Εισάγετε το κλείδι άδειας χρήσης εδώ…

en: Verify Key
el: Επικύρωση Κλειδιού

en: If you're running Paid Memberships Pro on a production website, we recommend an annual support license.
el: Εάν χρησιμοποιείτε το Paid Memberships Pro σε ιστοσελίδα παραγωγής, σας συνιστούμε άδεια ετήσιας υποστήριξης.

en: Invalid PMPro License Key.
el: Μη έγκυρο PMPro Κλειδί Άδειας Χρήσης.

en: Dismiss
el: Απόρριψη

en: More Info
el: Περισσότερες Πληροφορίες

en: Day
el: Ημέρα

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Month
el: Μήνας

en: Year
el: Έτος

en: Days
el: Ημέρες

en: Weeks
el: Εβδομάδες

en: Months
el: Μήνες

en: Years
el: Έτη

en: This post is already protected for this level because it is within a category that requires membership.
el: Αυτό το post προστατεύεται ήδη γι αυτό το επίπεδο επειδή βρίσκεται εντός μίας κατηγορίας που απαιτεί συνδρομή.

en: Require Membership
el: Απαιτείται Συνδρομή

en: Only members of these levels will be able to view posts in this category.
el: Μόνο μέλη των επιπέδως θα είναι σε θεση να προβάλλουν posts της παρούσας κατηγορίας

en: Current Level
el: Παρών Επίπεδο

en: Not paying.
el: Μη καταβολή.

en: This will not change the subscription at the gateway unless the 'Cancel' checkbox is selected below.
el: Δεν θα αλλάξει την συνδρομή κατά την πύλη εκτός αν το checkbox ‘Απόρριψη’ έχει επιλεγεί από κάτω.

en: All Paid Memberships Pro updates have finished.
el: Όλες οι ενημερώσεις του Paid Memberships Pro έχουν εκτελεστεί.

en: This content is for !!levels!! members only.<br /><a href="%s">Register</a>
el: Το περιεχόμενο είναι διαθέσιμο μόνο για !!levels!! συνδρομητές.<br /><a href="%s">Εγγραφή</a>

en: This content is for !!levels!! members only.<br /><a href="%s">Log In</a> <a href="%s">Register</a>
el: Το περιεχόμενο είναι διαθέσιμο μόνο για !!levels!! συνδρομητές.<br /><a href="%s">Είσοδος</a> <a href="%s">Εγγραφή</a>

en: This content is for !!levels!! members only. Visit the site and log in/register to read.
el: Το περιεχόμενο είναι διαθέσιμο μόνο για !!levels!! συνδρομητές. Επισκεφθείτε τον ιστότοπο και συνδεθείτε/εγγραφείτε για να προβάλετε.

en: Logged in as <strong>%s</strong>.
el: Συνδεδεμένος ως <strong>%s</strong>.

en: logout
el: αποσύνδεση

en: Level
el: Επίπεδο

en: Membership Fee
el: Κόστος Συνδρομής

en: %s every %d %s.
el: %s κάθε %d %s.

en: %s per %s.
el: %s ανά %s.

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Your payment subscription is managed by PayPal. Please <a href="http://www.paypal.com">login to PayPal here</a> to update your billing information.
el: Την πληρωμή της συνδρομής σας διαχειρίζεται το PayPal. Παρακαλούμε <a href="http://www.paypal.com">συνδεθείτε εδώ</a> για να ενημερώσεται τις πληροφορίες χρέωσης.

en: First Name
el: Όνομα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Address 1
el: Διεύθυνση 1

en: Address 2
el: Διεύθυνση 2

en: City
el: Πόλη

en: State
el: Πολιτεία

en: Postal Code
el: Τ.Κ

en: Country
el: Χώρα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Email Address
el: Ηλεκτρονική Διεύθυνση

en: Confirm Email
el: Επιβεβαίωση Ηλεκτρονικής Διεύθυνσης

en: Credit Card Information
el: Πληροφορίες Πιστωτικής Κάρτας

en: We accept %s
el: Δεχόμαστε %s

en: This subscription is not recurring. So you don't need to update your billing information.
el: Η παρούσα συνδρομή δεν είναι επαναληπτική. Οπότε δεν απαιτείται ανανέωση των πληροφοριών χρέωσης.

en: Yes, cancel my account
el: Ναι, ακυρώστε την συνδρομή μου

en: No, keep my account
el: Όχι, διατηρείστε τον λογαριασμό μου

en: My Memberships
el: Οι Συνδρομές μου

en: Cancel All Memberships
el: Ακύρωση Όλων των Συνδρομών

en: Click here to go to the home page.
el: Επιλέξτε εδώ για να μεταβείτε στην αρχική σελίδα

en: Almost done. Review the membership information and pricing below then <strong>click the "Complete Payment" button</strong> to finish your order.
el: Σχεδόν ολοκληρώθηκε. Ελέγξτε τις πληροφορίες συνδρομής και τις τιμές παρακάτω και έπειτα <strong>επιλέξτε το κουμπί “Ολοκλήρωση Πληρωμής”</strong> για την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας.

en: change
el: αλλαγή

en: You have selected the <strong>%s</strong> membership level.
el: Έχετε επιλέξει το <strong>%s</strong> επίπεδο συνδρομής.

en: Click here to change your discount code
el: Επιλέξτε εδώ για να αλλάξετε τον εκπτωτικό σας κωδικό

en: Click here to enter your discount code
el: Επιλέξτε εδώ για να καταχωρήσετε τον εκπτωτικό σας κωδικό

en: Do you have a discount code?
el: Έχετε εκπτωτικό κωδικό;

en: Account Information
el: Πληροφορίες Λογαριασμού

en: Already have an account?
el: Έχετε ήδη λογαριασμό;

en: Log in here
el: Συνδεθείτε εδώ

en: Confirm Password
el: Επιβεβαίωση Κωδικού

en: Confirm Email Address
el: Επιβεβαίωση Ηλεκτρονικής Διεύθυνσης

en: Full Name
el: Πλήρες Όνομα

en: LEAVE THIS BLANK
el: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΕΝΟ

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. If you would like to use a different account for this membership, <a href="%s">log out now</a>.
el: Είστε συνδεδεμένος/η ως <strong>%s</strong>. Εάν επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε διαφορετικό λογαριασμό γι αυτή τη συνδρομή, <a href="%s">αποσυνδεθείτε τώρα</a>.

en: Choose your Payment Method
el: Επιλέξτε τον Τρόπο Πληρωμής σας

en: Check Out with a Credit Card Here
el: Πληρωμή με Πιστωτική Κάρτα Εδώ

en: I agree to the %s
el: Συμφωνώ στο %s

en: Complete Payment
el: Ολοκλήρωση Πληρωμής

en: Processing...
el: Επεξεργασία

en: Your payment has been submitted. Your membership will be activated shortly.
el: Η πληρωμή σας έχει υποβληθεί. Η συνδρομή σας θα ενεργοποιηθεί άμεσα.

en: Thank you for your membership to %s. Your %s membership is now active.
el: Σας ευχαριστούμε για την συνδρομή σας στο %s. Η %s συνδρομή σας είναι πλέον ενεργή.

en: Below are details about your membership account and a receipt for your initial membership invoice. A welcome email with a copy of your initial membership invoice has been sent to %s.
el: Παρακάτω υπάρχουν πληροφορίες σχετικά με τον λογαριασμό της συνδρομής σας και μία απόδειξη της αρχικής σας πληρωμής. Ένα email καλοσορίσματος μαζί με ένα αντίγραφο της απόδειξης της αρχικής σας πληρωμής σας έχει αποστελλεί στο %s.

en: Invoice #%s on %s
el: Τιμολόγιο #%s σε %s

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Membership Expires
el: Λήγει η Συνδρομή

en: Payment Method
el: Μέθοδος Πληρωμής

en: Total Billed
el: Συνολική Τιμή

en: ending in
el: λήγει σε

en: Below are details about your membership account. A welcome email has been sent to %s.
el: Παρακάτω υπάρχουν πληροφορίες σχετικά με τον λογαριασμό σας. Ένα email καλοσορίσματος σας έχει αποσταλεί στο %s.

en: Pending
el: Σε αναμονή

en: View Your Membership Account &rarr;
el: Προβολή Λογαριασμού &rarr;

en: If your account is not activated within a few minutes, please contact the site owner.
el: Σε περίπτωση που ο λογαριασμός σας δεν έχει ενεργοποιηθεί εντός λίγων λεπτών, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη της ιστοσελίδας.

en: Coupon
el: Κουπόνι

en: Invoice #
el: Τιμολόγιο #

en: No invoices found.
el: Δεν βρέθηκαν τιμολόγια.

en: &larr; View All Invoices
el: &larr; Προβολή όλων των τιμολογίων

en: Free
el: Δωρεάν

en: Select
el: Επιλογή

en: Renew
el: Ανανέωση

en: Your&nbsp;Level
el: Το&nbsp;Επίπεδό σας

en: &larr; Return to Your Account
el: &larr; Επιστροφή στον Λογαριασμό σας

en: &larr; Return to Home
el: &larr; Επιστροφή στην Αρχική

en: Testing Only
el: Μόνο για Δοκιμή

en: Cybersource
el: PayPal Payflow Pro/PayPal Pro

en: Once a month
el: Μία φορά το μήνα

en: Your membership status has been updated - Thank you!
el: Η κατάσταση της συνδρομής σας έχει ενημερωθεί - Σας ευχαριστούμε!

en: Sorry, your request could not be completed - please try again in a few moments.
el: Λυπούμαστε, η αίτησή σας δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί - παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

en: Please complete all required fields.
el: Παρακαλούμε συμπληρώστε όλα τα απαραίτητα πεδία.

en: Your email addresses do not match. Please try again.
el: Η ηλεκτρονική σας διεύθυνση δεν ταιριάζει. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: The email address entered is in an invalid format. Please try again.
el: Η ηλεκτρονική διεύθυνση που εισάγατε δεν είναι σε έγκυρη μορφή. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: All good!
el: Όλα εντάξει!

en: Information updated. <a href="%s">&laquo; back to my account</a>
el: Οι πληροφορίες ενημερώθηκαν. <a href="%s">&laquo; επιστροφή στο λογαριασμό μου</a>

en: Error updating billing information.
el: Σφάλμα κατά την ενημέρωση των πληροφοριών χρέωσης.

en: Your membership has been cancelled.
el: Η συνδρομή σας έχει ακυρωθεί.

en: Invalid gateway.
el: Μη έγκυρη είσοδος.

en: Checkout: Payment Information
el: Πληρωμή: Πληρπφορίες Πληρωμής

en: Set Up Your Account
el: Ολοκληρώστε τον Λογαριασμό σας

en: Your passwords do not match. Please try again.
el: Ο κωδικός σας δεν ταιριάζει. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Please check the box to agree to the %s.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε το κουτί για να συμφωνήσετε στο %s.

en: Are you a spammer?
el: Είστε spammer?

en: That username is already taken. Please try another.
el: Το παρών όνομα χρήστη δεν είναι διαθέσιμο. Παρακαλούμε δοκιμάστε κάποιο άλλο.

en: That email address is already taken. Please try another.
el: Η παρούσα ηλεκτρονική διεύθυνση δεν είναι διαθέσιμη. Παρακαλούμε δοκιμάστε κάποια άλλη.

en: Payment accepted.
el: Η πληρωμή έγινε αποδεκτή.

en: Unknown error generating account. Please contact us to set up your membership.
el: Άγνωστο σφάλμα κατά την δημιουργία λογαριασμού. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για την δημιουργία της συνδρομής σας.

en: Your payment was accepted, but there was an error setting up your account. Please contact us.
el: Η πληρωμή σας έγινε αποδεκτή, όμως υπήρξε ένα σφάλμα κατά την δημιουργία του λογαριασμού σας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.

en: IMPORTANT: Something went wrong during membership creation. Your credit card authorized, but we cancelled the order immediately. You should not try to submit this form again. Please contact the site owner to fix this issue.
el: ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Κάτι πήγε λάθος κατά τη δημιοργία της συνδρομής σας. Η πιστωτική κάρτα σας εγκρίθηκε, αλλά ακυρώσαμε την παραγγελίας σας άμεσα. Μην επιχειρήσετε να υποβάλετε την παρούσα φόρμα ξανά. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη της ιστοσελίδας για να διορθώσει το πρόβλημα.

en: IMPORTANT: Something went wrong during membership creation. Your credit card was charged, but we couldn't assign your membership. You should not submit this form again. Please contact the site owner to fix this issue.
el: ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Κάτι πήγε λάθος κατά τη δημιουργία του λογαριασμού σας. Η πιστωτική κάρτα σας χρεώθηκε, αλλά δεν μπορέσαμε να υποβάλουμε την συνδρομή σας. Μην επιχειρήσετε να υποβάλετε την παρούσα φόρμα ξανά. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη της ιστοσελίδας για να διορθώσει το πρόβλημα.

en: You must <a href="%s">set up a Payment Gateway</a> before any payments will be processed.
el: Πρέπει <a href="%s">δημιουργήσετε Payment Gateway</a> πριν προχωρήσετε σε οποιαδήποτε πληρωμή.

en: A Payment Gateway must be set up before any payments will be processed.
el: Ένα Payment Gateway πρέπει να δημιουργηθεί πριν ολοκληρωθεί οποιαδήποτε πληρωμή.

en: Membership expired email sent to %s.
el: Η συνδρομή έληξε, ένα mail έχει σταλεί στο %s.

en: Membership expiring email sent to %s.
el: Η συνδρομή λήγει, ένα mail έχει σταλεί στο %s.

en: Credit card expiring email sent to %s.
el: Η πιστωτική κάρτα λήγει, ένα mail έχει σταλέι στο %s.

en: Trial ending email sent to %s.
el: Η δοκιμαστική λήγει ένα mail έχει σταλεί στο %s.

en: The %s code has been applied to your order.
el: Ο %s κωδικός έχει εφαρμοστεί στην παραγγελία σας.

en: The <strong>%s</strong> code has been applied to your order.
el: Ο <strong>%s</strong> κωδικός έχει εφαρμοστεί στην παραγγελία σας.

en: <p>A payment is being held for review within Authorize.net.</p><p>Payment Information From Authorize.net
el: <p>Μία πληρωμή κρατείτε για επανεξέταση εντός του Authorize.net.</p><p>Πληροφορίες Πληρωμής από Authorize.net

en: %s has had their payment subscription cancelled by Stripe. Please check that this user's membership is cancelled on your site if it should be.
el: %s έχει λάβει την άκύρωση της συνδρομής από το Stripe. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έπρεπε η συνδρομή του χρήστη να έχει ακυρωθεί και στην ιστοσελίδα σας.

en: Billing
el: Χρέωση

en: Update Billing Info
el: Ενημέρωση των Πληροφοριών Χρέωσης

en: Change
el: Αλλαγή

en: View all Membership Options
el: Προβολή όλων των Επιλογών Συνδρομής

en: My Account
el: Ο Λογαριασμός μου

en: Edit Profile
el: Επεξεργασία Λογαριασμού

en: Change Password
el: Αλλαγή Κωδικού

en: Past Invoices
el: Προηγούμενα Τιμολόγια

en: Amount
el: Ποσό

en: View All Invoices
el: Προβολή Όλων των Τιμολογίων

en: Member Links
el: Σύνδεσμοι Μέλους

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Billing Ammount
el: Ποσό Χρέωσης

en: Check this to set an expiration date for new sign ups.
el: Επιλέξτε εδώ για να ορίσετε ημερομηνία λήξης για τις νέες εγγραφές.

en: How long before the expiration expires. Note that any future payments will be cancelled when the membership expires.
el: Πόσο καιρό πριν τη λήξει. Σημειώστε ότι οποιαδήποτε μελλονιτκή πληρωμή θα ακυρωθεί μόλις λήξει η συνδρομή.

en: If unchecked, all emails from "WordPress &lt;
el: Εάν δεν είναι επιλεγμένο, όλα τα emails από "WordPress &lt;

en: Stripe integration currently only supports billing periods of "Month" or "Year".
el: Η ενσωμάτωση του Stripe για την ώρα υποστηρίζει μόνο χρεωστικές περιόδους τύπου “Μήνας” ή “Χρόνος”.

en: 2Checkout integration does not currently support custom trials. You can do one period trials by setting an initial payment different from the billing amount.
el: Η ενσωμάτωση του 2Checkout προσωρινά δεν υποστηρίζει προσαρμοσμένες δοκιμές. Μπορείτε να ορίσετε δοκιμή μίας περιόδου με τον οριμσό αρχικής πληρωμλης διαφορετικής από το ποσό χρέωσης.

en: Billing Cycle
el: Κύκλος Χρέωσης

en: Trial Cycle
el: Δοκιμαστικός Κύκλος

en: every
el: κάθε

en: Never
el: Ποτέ

en: Membership %s
el: Συνδρομή %s

en: Payflow Pro currently only supports one-time payments. Users will not be able to checkout for levels with recurring payments.
el: Το Payflow Pro  προσωρινά υποστηρίζει μόνο πληρωμές μίας φοράς. Οι χρήστες δεν θα είναι ικανοί να πληρώσουν για επίπεδα με επαναλαμβανόμες πληρωμές.

en: If values are given, tax will be applied for any members ordering from the selected state. For more complex tax rules, use the "pmpro_tax" filter.
el: Εάν έχουν δοθεί τιμές, θα εφαρμοστεί φορολογία για κάθε παραγγελία μέλοςυ από την επιλεγμένη πολιτεία. Για περισσότερο περίπλοκους κανονισμούς φορολογίας, χρησιμοποιείστε "pmpro_tax" φίλτρο.

en: Use SSL
el: Χρησιμοποιείστε SSL

en: Required by this Gateway Option
el: Απαιτείτε από την παρούσα Gateway Επιλογή

en: Stripe doesn't require billing address fields. Choose 'No' to hide them on the checkout page.
el: Το Stripe δεν απαιτεί πεδία διεύθυνσης χρέωσης. Επιλέξτε “Όχι” για την απόκρυψη τους κατά την σελίδα πληρωμής.

en: Use the "Nuclear Option" to use secure (HTTPS) URLs on your secure pages. Check this if you are using SSL and have warnings on your checkout pages.
el: Χρησιμοποιείστε την “Nuclear Option”  επιλογή για να κάνετε χρήση ασφαλούς (HTTPS) URLs στην ασφαλείς σελίδες σας. Επιλέξτε αυτό εάν χρησιμοποιείτε SSL και έχετε σφάλματα στις σελίδες πληρωμών σας.

en: To fully integrate with 2Checkout, be sure to set your 2Checkout INS URL
el: Για την πλήρη ενσωμάτωση με 2Checkout, σιγουρευτείτε πως έχετε ορίσει το 2Checkout INS URL

en: Visits Today
el: Επισκέψεις Σήμερα

en: Visits All Time
el: Όλες οι Επισκέψεις

en: Views Today
el: Προβολές Σήμερα

en: Views All Time
el: Όλες οι Προβολές

en: Logins Today
el: Συνδέσεις Σήμερα

en: Logins All Time
el: Όλες οι Συνδέσεις

en: Cancellations
el: Ακυρώσεις

en: Other Stats
el: Άλλα Στατιστικά

en: Monthly Recurring Revenue (MRR)
el: Μηνιαίο Επαναλμβανόμενο Κέρδος (MMR)

en: Cancellation Rate
el: Ποσοστό Ακύρωσης

en: Lifetime Value (LTV)
el: Σχέση Διάρκειας Ζωής

en: Your billing information has been udpated at %s
el: Οι πληροφορίες χρέωσής σας έχουν ενημερωθεί στις %s

en: Billing information has been udpated for %s at %s
el: Οι πληροφορίες χρέωσής σας έχουν ενημερωθεί για %s στις %s

en: membership has been cancelled
el: η συνδρομή έχει ακυρωθεί

en: User is not paying.
el: Ο χρήστης δεν έχει πληρώσει ακόμη.

en: Your membership is <strong>active</strong>.
el: Η συνδρομή σας είναι <strong>ενεργή</strong>.

en: Your first payment will cost %s.
el: Η πρώτη σας πληρωμή θα κοστίσει %s.

en: Your first %d payments will cost %s.
el: Οι πρώτες σας πληρωμές θα κοστίσει %s.

en: Billing Information
el: Πληροφορίες Χρέωσης

en: Edit Billing Information
el: Επεξεργασία των Πληροφοριών Χρέωσης

en: Update Billing Information
el: Ενημέρωση των Πληροφοριών Χρέωσης

en: Change Membership Level
el: Αλλαγή του Επιπέδου Συνδρομής

en: Cancel Membership
el: Ακύρωση Συνδρομής

en: <p>The <strong>%s</strong> code has been applied to your order.</p>
el: <p>Ο <strong>%s</strong> κωδικός έχει εφαρμοστεί στην παραγγελία σας.</p>

en: Submit and Pay with 2CheckOut
el: Υποβολή και Πληρωμή με 2CheckOut

en: Your payment has been submitted to PayPal. Your membership will be activated shortly.
el: Η πληρωμή σας έχει υποβληθεί στο PayPal. Η συνδρομή σας θα ενεργοποιηθεί σύντομα.

en: Below are details about your membership account. A welcome email with has been sent to %s.
el: Παρακάτω βρίσκονται οι λεπτομέρειες σχετικά με τον λογαριασμό σας. Ένα email καλοσορίσματος σας έχει αποσταλεί στο %s.

en: View Invoice
el: Προβολή Τιμολογίου

en: Subscription Information
el: Πληροφορίες Συνδρομής

en: %s per %s for %d more %s.
el: %s ανά %s για %d περισσότερα %s.

en: %s every %d %s for %d more %s.
el: %s κάθε %d %s για %d περισσότερα %s.

en: %s after %d %s.
el: %s μετά %d %s.

en: Set up Your Account
el: Ολοκληρώστε τον Λογαριασμό σας
